Menu

Depresyjnie czy zabawnie ?

Blog opiera się na pojęciu depresji. Czym ona tak naprawdę jest? Jak sobie pomóc, aby się z niej wydostać? Zostań ze mną, a obiecuje Ci pomóc : .

Czym jest depresja?

blacksheep94

"Smutek, przygnębienie są emocjami, których doświadcza każdy człowiek wielokrotnie w trakcie swojego życia. Ich pojawienie się nie zawsze związane jest z depresją. Rozpoznać to zaburzenie można dopiero, gdy stanom obniżonego nastroju towarzyszą dodatkowo inne objawy m.in. poczucie braku energii, niemożność przeżywania radości, niska ocena własnej wartości oraz gdy trwają odpowiednio długo, tzn. ponad 2 tygodnie."

Dlaczego , założyłam bloga oparty na całym pojęciu  depresji? Bo sama zostałam jej ofiarą. Będę każdego dnia opisywać Wam jak z niej wyszłam i ile zyskałam . Uważam , że teraz gdzie jestem i gdzie stoję zawdzięczam tylko sobie .W czasach których żyjemy tak naprawdę depresja dotyczy co drugą osobę która boi się powiedzieć to na głos! Czy jest to powód do wstydu ? Oczywiście, że nie ! Natłok pracy , uwięzienie w domu pełniąc rolę  mamy i gosposi w jednym , brak czasu dla samej siebie..problemy które przytłaczają nas każdego dnia co raz bardziej , doszukując się gdzie popełniliśmy błąd,problemy finansowe... Kluczowym uzasadnieniem depresji jest to że niestety zawsze musi wydarzyć się coś bardzo negatywnego w naszym życiu ,aby życie nas pchnęło do podjęcia decyzji  zawarcia przyjaźni  z naszą depresją. To jest jak z bombą kaloryczną , kosztujemy ją ale tak naprawdę jej podświadomie nie chcemy , potem zaczyna spadać nasze samopoczucie , nic nam się nie chce, na nic nie mamy ochoty ,nawet na wypad ze znajomymi gdzie do tej pory to Ty byłeś "duszą towarzystwa". Często siedzi nam w głowie , że lepszego jutra nie doczekamy i w tchórzliwy sposób  rezygnujemy ze swoich marzeń . Nie, nie , nie ! Trzy razy WIELKIE TŁUŚCIUTKIE NIE. Ja Wam na to nie pozwolę :).  Moim kluczowym słowem będzie siła wewnętrzna , którą pomogę Wam znaleźć...pod warunkiem ! Ze sami będziecie tego chcieli , aby udowodnić nie komuś ale właśnie sobie , że jestem silną osobą ...! Która musiała zbłądzić , aby teraz rozdawać i zarażać pozytywną energią. I mimo że TY sam w to nie wierzysz , będę bardzoooo często podkreślać , że nie ma sytuacji bez wyjścia ! Po własnym doświadczeniu ..będę stawać na rzęsach , tylko dlatego Ty sam powiedział sobie " dość" :). Więc jeśli tylko w jakiś sposób Cię zainteresowałam  zostaw po sobie "ślad" a obiecuję , że każdego dnia będę napędzać Cię energią której tak bardzo mi kiedyś brakowało, a nawet był czas , że było daleko ode mnie i teraz głośno mogę powiedzieć , że ją odzyskałam z dwojoną mocą !

 

                       ZYCZĘ  Wam miłego popołudnia :).

 

© Depresyjnie czy zabawnie ?
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci